Се Приклучат На Непослушен Листа

Приклучи се на заедницата на возрасни игри ентузијасти


Крос-Платформа Оптимизација

Овие игри се кандидира изедначи на било кој уред


Бесплатни Xxx Игри

Најжешките секс игри доаѓаат до вас за слободни

Cdg Секс Игри: Ексклузивни Бесплатни Интернет Пребарувач Порно Игри

Од Внатрешноста На Игра

 
Игра За Слободни Сега

Играчи старее и повеќе "женски"

Игри Конвенција саем се пресели од Лајпциг да Келн. На 120,000 квадратни метри во близина на Рајна, луѓето може да се види сето она што компјутерски изродите да сонуваат. Секој четврти германски игра на компјутер и на тој начин се поттикнува продажба на возрасни PC игри. Во првата половина на оваа година, 24.8 милиони возрасни PC игри беа продадени. И покрај намалувањето на продажбата во сад, компјутерска игра индустрија се прави и во Германија - тоа го видел два проценти зголемување на добивката во споредба со минатата година. Не веруваме дека ќе видиме пад во продажбата на следната година, ние мислиме дека тоа ќе расте динамички., Веќе сме разочарани со умерен раст оваа година. Во споредба со другите земји, Германците се уште се прави добро, но тие ќе бидат среќни да се замисли двојно-цифрен раст во следната година.

Возрасни PC игри станаа повеќето критични аспект на возрасни култура

Според проценките, во 2020 година, добивката од компјутерска игра софтвер во светски рамки изнесува повеќе од 40 милијарди долари. Причината за таков бум беше нови работи во 2019. Во 2019, имавме раст благодарение на мобилни игри конзоли. На тој начин, производителите може да среќно крајот 2019. Овој тренд продолжи и во 2020 година. Тоа беше особено забележливо дека просечната возраст на корисници се зголеми. Возрасни, исто така, се загреани за возрасни PC игри во виртуелниот простор, и има се повеќе и повеќе жени се меѓу нив. Ние сме биле следниве тренд во областа на целната група за некое време сега., Ова значи дека играчите се делумно старее и повеќе 'женски'. Секој трет играч е женски, и повеќето женски играчи би можеле да се класифицираат како чисто играчи. Тоа ни покажува дека половина од играчите се опуштени. Компјутерски Игри Саемот во Келн се грижи за повремени и редовни играчи' задоволство - поточно, 420 изложувачи од 30 земји.

Видео игрите се дел од нашите животи за неколку децении. Тие веќе долго време се суштински дел од популарната култура, давајќи забава за двете деца и возрасни. Во прво време, тие се сметаат за нешто што се користи за да се за помлади луѓе, но, како генерации на сериозни играчи станаа главно родители. Спротивно на тоа, тие еволуирале значително уште од почетокот на компјутери и првите верзии на конзоли. Нивната важност расте до тој степен што веќе постојат дебати денес за тоа дали, ако не сите, тогаш барем некои од нив може да се сметаат за уметност., Деновите на pixelated екрани и ограничени midi звуци се долготрајни спомени. Како што напредува технологијата брзо, видео игри ги следат тоа, чекор по чекор, и нивната виртуелна реалност станува повеќе и повеќе како вистински живот.

Индустријата е зголемен во последните две децении, собирање на најтврдокорните фанови низ целиот свет и снимање огромна заработка, додека ние се повеќе се одвиваа Холивуд фрли себе во адаптации на најзначајните достигнувања за кина. Возрасни PC игри веќе долго време се мејнстрим, но на нивно место се чини дека се повеќе критична од кога и да било во нова реалност. Да претпоставиме дека некој има било каква корист од coronavirus пандемија која се шири низ целиот свет и се заклучува нас во нашите домови. Во тој случај, на видео-играта индустрија не треба масовни собири во физичкиот свет, кога сè што се случува во виртуелниот., Илјадници и илјадници часови изгорени пред компјутер со наслови од различни жанрови кои нудат нешто за секого - од еп gangbangs, хардкор БДСМ, cumming во устата за да волшебно вода спортски игри беа идеален рецепт за карантин.

Па не е изненадување дека глобалната видео-играта индустрија се очекува да ја заработи од околу $ 180 милијарди долари во текот на изминатата година, повеќе од спортски и филмски индустрии во комбинација! Фестивали како Coachella биле откажани, но милиони луѓе се во можност да се соберат во сајбер-просторот играње Fortnite. Дури и политичари на Запад почнаа да се сврти кон возрасни PC игри се повеќе и повеќе да стигнат до гласачите преку нив, како што се зголемувањето на Американски политичар Александра Ocasio Cortez кои емитувана во себе, да се игра "Меѓу Нас.,"Еднаш одамна, политичари сакаше да се покаже како колкот и кул тие се и сакаат сè што младите луѓе сакаат страна се појавува на концерти, а сега концертите се заменети со возрасни PC игри.

Covid не започне овој тренд, но значително се интензивираат, но долго пред карантин, возрасни PC игри триумфираше како повеќето популарна форма на забава кај возрасни луѓе, врз основа на резултатите на една студија од Утро се Консултираат, податоци фирма поврзани со потрошувачката, која покажа дека контроверзниот YouTube ѕвезда PewDiePie, еден Швеѓанец кој се објавува коментарите на видео игри на неговиот канал, е името подеднакво или повеќе познат од, да речеме, мега кошаркарска ѕвезда LeBron James меѓу мажите на Генерација Z., Минатата пролет, на Adweek агенција објави дека гејминг индустријата, со $ 138 милијарди година, надмина најпознатите Американски спортски франшизи, на МАК, НБА, MLB, и NHL во комбинација. Сето тоа кулминираше при крајот на 2020 година, кога тоа беше сметано дека видео играта индустрија искусни приходи раст од колку што е 20 отсто.

Игри кои беа повеќето fetishized минатата година беа Крстоносец Кралевите 3 и South Park: Стап на Вистината. Дури и актерка и популарни партија девојка Линдзи Лохан не може да се спротивстави на потребата да се претстави со нејзиниот нов возрасни PC игри во фотографии објавени на социјалните медиуми. Наоѓајќи се во центарот на внимание, исто така, ги има своите спротивставени страни, кои може да се види во примерот на најочекуваниот блокбастер игри настан на годината - видео играта Mass Effect: Andromeda., Долги најави и возбуда игра со авангардата саундтракот кој песни од најпознатите уметници во последните години, како што Grimes, Софи, и A $ АП Роки, во кој игра Кијану Ривс, цената на тим за развој на неверојатна $ 317 милиони денари. За споредба, повеќето скапи Холивудски филм некогаш е "Аватар" од 2009 година, чиј буџет беше 478 милиони долари, што доволно зборува за тоа колку блиску производство буџетите на игри и најзначајните филмски проекти се дојде.

Игра За Слободни Сега