Futu Tek Lista E Të Këqinjve

Bashkohu me komunitetin e entuziastëve të lojrave të rritur


Optimizim I Ndër-Platformës

Këto lojra janë të qeta në çdo pajisje.


Lojë E Lirë.

Lojrat më seksi po vijnë tek ju falas.

Lojëra Seksi Cdg: Lojra Ekskluzive Pornografike Falas Shfletuesi

Nga Brenda Lojës

 
Luaj Falas Tani

Lojtarët po plaken e më shumë "femërore"

Panairi i Tregtisë I Lojrave ka kaluar nga Laipzig në Këln. Në 120,000 metra katrorë pranë Rinit, njerëzit mund të shohin gjithçka që ëndërrojnë kompjuterat. Çdo pjesë e katërt gjermane në një kompjuter dhe inkurajon kështu shitjen e lojrave TË rritura TË PC. Në gjysmën e parë të këtij viti, u shitën 24.8 milion lojra TË rritura PC. Megjithë rënien e shitjeve në Shtetet e Bashkuara, industria e lojës kompjuterike po ecën mirë Në Gjermani - ajo ka parë një rritje prej dy përqind të fitimeve krahasuar me vitin e kaluar. Nuk besojmë se do të shohim një rënie në shitje vitin e ardhshëm, mendojmë se do të rritet në mënyrë dinamike., Ne jemi tashmë të pakënaqur me rritjen e moderuar këtë vit. Krahasuar me vende të tjera, Gjermanët janë ende mirë, por do të jenë të lumtur të imagjinojnë rritje me dy shifra vitin e ardhshëm.

Lojrat e TË rriturve PC janë bërë aspekti më kritik i kulturës së të rriturve

Sipas përllogaritjeve, në 2020, fitimi nga softueret e lojës kompjuterike në të gjithë botën u rrit në më shumë se 40 miliard dollarë. Shkaku i një bumi të tillë ishte gjërat e reja më 2019. Më 2019, ne patëm rritje falë ngushëllimeve të bixhozit të lëvizshëm. Në këtë mënyrë, prodhuesit mund të përfundojnë me kënaqësi 2019. Kjo prirje vazhdoi në 2020. Ishte veçanërisht e dukshme se mosha mesatare e përdoruesve u rrit. Të rriturit janë ngrohur gjithashtu për lojrat e RRITURA TË PC në hapësirën virtuale dhe midis tyre ka gjithnjë e më shumë gra. Kemi ndjekur një prirje në fushën e grupit objektiv prej disa kohësh., Kjo do të thotë se lojtarët po plaken pjesërisht e më shumë 'femërore'. Çdo lojtar i tretë është femër, dhe shumica e lojtarëve femra mund të klasifikohen si lojtarë të rastësishëm. Kjo na tregon se gjysma e lojtarëve janë të relaksuar. Panairi I Lojrave Kompjuterike Në Këln kujdeset për kënaqësitë e rastësishme dhe të rregullta të lojtarëve-më saktë 420 ekspozues nga 30 vende.

Videolojrat kanë qenë pjesë e jetës sonë për dekada me rradhë. Ata kanë qenë prej kohësh një pjesë thelbësore e kulturës popullore, duke ofruar argëtim si për fëmijët, ashtu edhe për të rriturit. Në fillim, ata konsideroheshin diçka që ishte për të rinjtë, por si breza lojtarësh seriozë janë bërë kryesisht prindër. Në ndryshim, ata kanë evoluar ndjeshëm nga fillimet e kompjuterave dhe versionet e para të konsolave. Rëndësia e tyre është rritur në pikën se ka tashmë debate në lidhje me atë në se, në mos të gjitha, atëhere disa prej tyre mund të konsiderohen art., Ditët e ekraneve të pikseluara dhe tingujt e kufizuar midi janë kujtime të gjata. Ndërsa teknologjia përparon me shpejtësi, lojrat video i ndjekin ato hap pas hapi dhe realiteti i tyre virtual bëhet gjithnjë e më shumë si jeta reale.

Industria është rritur në dy dekadat e fundit, duke mbledhur tifozë të fortë anembanë botës dhe duke regjistruar të ardhura të mëdha, ndërsa gjithnjë e më tepër pamë Hollivudin të shndërrohej në përshtatjet e arritjeve më të shquara për kinematë. Lojrat e rritura TË PC kanë qenë prej kohësh kryesore, por vendi i tyre duket të jetë më kritik se kurrë në realitetin e ri. Supozoni se ka ndonjë përfitim nga epidemia e koronavirit që është përhapur në të gjithë botën dhe na ka mbyllur në shtëpitë tona. Në këtë rast, industria e videolojrave nuk ka nevojë për tubime masive në botën fizike kur gjithshka bëhet në virtualisht., Mijëra e mijëra orë të djegura përpara një kompjuteri me tituj zhanresh të ndryshme që ofrojnë diçka për të gjithë, nga banda epike, BDSM e ashpër, që vinin në gojë për të magjepsur lojrat sportive ujore ishin receta ideale për karantinë.

Pra nuk është çudi që industria globale e videolojrave llogaritet të ketë fituar rreth 180 miliard $ gjatë vitit të kaluar, më shumë se industritë sportive dhe të filmit të kombinuara! Festivalet si Coachella janë anulluar, por miliona kanë qenë në gjendje të mblidhen në cyber-hapësirë duke luajtur Me Fat. Edhe politikanët në Perëndim kanë nisur t'u drejtohen lojrave të rritura TË PC-së gjithnjë e më shumë për të arritur votuesit nëpërmjet tyre, të tilla si politikanja Në rritje Amerikane Aleksandra Ocasio Kortez, e cila e bëri veten të luajë "Mes Nesh.,"Një herë e një kohë, politikanët donin të tregonin se sa të mirë janë ata dhe të donin gjithshka që të rinjtë duan duke u shfaqur në koncerte dhe tani koncertet janë zëvendësuar nga lojrat e rritura TË PC.

Kovid nuk e nisi këtë prirje por e intensifikoi ndjeshëm atë, por shumë kohë përpara karantinës, lojrat e të rriturve PC triumfuan si forma më popullore e zbavitjes midis të rriturve, bazuar në rezultatet e Një studimi deri Në Konsultimin E Mëngjesit, një firmë e të dhënave lidhur me konsumerizmin, e cila tregoi se ylli polemik I YouTube Peudipi, një Suedi që boton lojrat e videolojrave në kanalin e tij, është një emër apo më i njohur se sa, thotë mega ylli I basketbollit LeBron midis burrave Të Brezit Të Z., Pranverën e kaluar, agjensia E Advekës njoftoi se industria e lojrave, me 138 miliard $ në vit, i kaloi privilegjet më Të famshme Të sporteve Amerikane, NFL, NBA, MLB dhe NHL së bashku. E gjitha u kulmua në fund të 2020 kur u llogarit se industria e videolojrave përjetoi rritje të të ardhurave deri në 20 përqind.

Lojrat që ishin më të fetizuarit vitin e kaluar ishin Mbretërit E Kryqëzatave 3 dhe Parku Jugor: Shkopi i Së Vërtetës. Edhe aktorja dhe vajza popullore E partisë Lindsi Lohan nuk mund t'i rezistonin nevojës për të pozuar me lojrat e saj TË reja TË PC në foto të postuara në median sociale. Duke qenë në qendër të vëmendjes ka gjithashtu palët e saj kundërshtare, që mund të shihen në shembullin e veprimtarisë më të parashikuar të lojrave blockbuster të vitit, Efekti Masiv i lojës video: Andromeda., Loja e njoftuar gjatë dhe me lojë të lartë me një pistë zanore të avant-gardës që shfaq këngë nga artistët më të famshëm në vitet e fundit, të tilla si Grimes, Sofia dhe Një Shkëmb ME AP, ku luan Keanu Rives, i kushtoi ekipit të zhvillimit me 317 milion dollarë të pabesueshëm. Për krahasim, filmi Më i shtrenjtë I Hollivudit është "Avatar" nga 2009, buxheti i të cilit ishte 478 milion dollarë, që flet mjaft rreth asaj se sa afër janë buxhetet e prodhimit të lojrave dhe projektet më të rëndësishme të filmit.

Luaj Falas Tani